Alkohol – hva er glutenfritt?

Jeg er veldig usikker på hva man kan drikke av alkohol som er brygget på korn. Ingenting er merket glutenfritt, så man trenger litt kunnskap. Akevitt feks, jeg får så mange ulike svar! Noen sier gluten er brutt ned i destilleringsprosessen, andre sier det kan være tilsatt gluten etter destillering. Hvordan kan jeg vite når drikker som whiskey og akevitt er fri for gluten? Baileys feks, her er mange uenig i hvorvidt denne er trygg å drikke.

Trond svarer

Alt brennevin er glutenfritt, inkludert Baileys. Dersom noen tilsetter gluten senere i prosessen så SKAL DET VÆRE MERKET: inneholder gluten.

Så er det ikke merket, er det glutenfritt (<20 mg gluten / liter væske).

Klikk på logoene for mer info