Hvordan kan brennevin basert på korn være glutenfri?

Hei! I et innlegg i sommer skriver du at all brennevin er glutenfritt. Også det som er lagd av korn. Hvordan kan det ha seg til?

Trond svarer

Industrielt fremstillet brennevin som går igjennom destilasjonsprosessene er et høyrenset, proteinfritt produkt som ikke inneholder proteiner/proteinbiter, selvom det er laget av korn. (glutenfritt betyr <20mg gliaidin/liter). Det er ikke gjæret kornsuppe ala vin, det er destillert gjæret kornsuppe og da blir glutenbitene igjen i tørrstoffet.

Klikk på logoene for mer info