Hvis det står " inneholder soya " på et produkt, er det gluten i produktet eller ikke?

Hei hvis det står " inneholder soya "på et produkt er det gluten i produktet eller ikke?

Trond svarer

Soya er soya(bønner) og de er glutenfrie. Soyasaus kan inneholde hvetemel som fortykningsmidler, men da står det vel at det inneholder soyasaus

Klikk på logoene for mer info