Når det står bare

Når det står bare "modifisert stivelse" på pakningen, kan det da være fra hvete?

Trond svarer

Da skal det stå at stivelsen er hentet fra hvetemel. I dag er veldig mye hvetestivelse glutenfri, men man vet aldri så det er best å holde seg vekk.

Mange andre grønnsaker er stivelseskilde som potet og erter.